Ak Parti'nin Kankası Albayraklar ile Arasındaki 'Sevgi, Saygı, Para Kardeşliği' Evreleri

Albayraklar , belki adını duymuşsunuzdur . Duymamışsanız kendileri bir holdingtir ve kendilerine bağlı farklı farklı sektörlerde şirketleri vardır . Tamam buraya kadar iyi de " Peki güzel kardeşim sen niye "Bloğumda Yeni Dönem ; Doğruların Bloğu" adlı yazıda bu konuya değineceğim dedin . Sen ülken için çalışan adamlardan ne istiyorsun , vatan haini misin ? ".

Albayraklar Holding Logolarında Değişikliğe Gitti 
 Albayraklar , belki adını duymuşsunuzdur . Duymamışsanız kendileri bir holdingtir ve kendilerine bağlı farklı farklı sektörlerde şirketleri vardır . Tamam buraya kadar iyi de " Peki güzel kardeşim sen niye "Bloğumda Yeni Dönem ; Doğruların Bloğu" adlı yazıda bu konuya değineceğim dedin . Sen ülken için çalışan adamlardan ne istiyorsun , vatan haini misin ? ".

 Hayır tam tersi ben vatanımı seven bir insanım ve vatanımı sömüren insanların yaptıklarını gün yüzüne çıkarıp insanlara "gerçekleri" göstermek istiyorum .
 AK Parti ile yakınlığı ile arada bir adını bize hatırlatıp ama nasıl olsa hiçbir yara bile almadan paranın üzerine çıkan bu holding şahsen bana yeter artık dedirti .

 Her ihaleden nasıl olsa eli dolu ve az zarar alarak çıkan bu holdingin tek özelliği ak parti hükümetine aşırı yakın olması ve daha Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken aralarında oluşan "sevgi saygı ve para kardeşliği" .

 Aralarındaki sevgi saygı ve para kardeşliği 2008'de üzerinde onlarca elektrik teli olmasına rağmen üstelik bir de etrafında okul ve konutların olmasına rağmen Gaziosmanpaşa'da benzin istasyonuna ruhsat vermesiyle başlıyor -daha da öncesi olabilir- .[1]

 Şehir Plancıları Odasi İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyelerinden Tayfun Kahraman konuyla alakalı şu sözleri söyledi ; “İlgili yönetmelik, enerji nakil hatları altında böyle bir yapılaşmaya izin vermiyor. Biz de böyle bir yapılaşmayı uygun bulmayız. Zaten böyle bir elektrik hattının geçtiği bir yer ya yeşil alan olarak bırakılmalı ya da en fazla az yoğunlukta bir konut inşa edilmeli. Böyle bir yerde her şey hesaplanır: kabloların sarkma ölçülerinin izdüşümleri bile hesap edilerek 10 metre yakınında böyle bir yapılaşmaya izin verilmez. Buraya ruhsat vermeyi bırakın, imar vermek bile uygunsuz. Belli ki çok ayrıcalıklı bir ruhsat ve imar durumu var”

 Lakin sanırım Albayraklar holding zamanında iyi bir para vermiş olacak ki -bu şahsi fikrim- bunlara rağmen benzin istasyonu devreye girmiş . Bir Gün gazetesi internette yayınladığı arşivde şu tespiti de yapmış "Albayraklar Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı, Yeni Şafak Gazetesi’nin sahibi Mustafa Albayrak ve 20 yöneticisi ile başlatılan “Temiz Şehir Operasyonu” kapsamında 2001 yılında gözaltına alınmıştı ve yolsuzluklar meclise taşınmıştı.

Hürriyet'in Haberinin Bir Kısmı 
 Aynı zamanda Yeni Şafak Gazetesi’nin de sahibi olan Albayraklar Grubu’yla Erdoğan’ın bağlantılarını, Belediye başkanı Erdoğan’ın basın danışmanlığını yapan Hüseyin Besli’nin belediye başkanlığı görevinin sona ermesinden sonra,
 bir süre Yeni Şafak Gazetesi’nde çalışması ve Erdoğan döneminde Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Spor A.Ş.’nin genel müdürü olan Mehmet Atalay’ın, daha sonra Yeni Şafak Gazetesi’ne genel müdür yardımcısı olması kanıtlar nitelikte. "

 Şirketin Ticaret Odası dosyası ile de Albayraklar'ın sadece o zamanlar İstanbul Büyükşehir Belediye'sinden aldığı ihaleler ile 1 trilyondan fazla para cebe indirdiği -kardeşler arasında bir trilyonun lafı mı olur , olmaz bu daha başı efendim-  gözler önüne seriliyor ve kanıtlanmış oluyor.

 Tabi piyasanın hızlı ve fişek çocuğu durur mu ? Durmaz. Albayraklar hız kesmiyor ve ama kankası Ak Parti de hız kesmiyor sadece Albayraklar ile yetinmek istemiyor ve şirketler silsilesine birden fazla şirket ekliyor . Albayraklar artık ikinci üçüncü sıraya doğru gerilemeye başlıyor

 Bunun üzerine Albayraklar kırılmış olacak ki sahibi olduğu Ak Parti yanlısı Yeni Şafak gazetesinde bir aralar Ak Parti ve Erdoğan karşıtı söylemler yükselmeye başlıyor  - yazan “Devlet müteahhidin parasını ödesin” başlıklarının asıl sebebi budur- . Sadece bunlar da değil , devleti eleştiren, devleti borcuna sahip çıkmamakla ve dolayısıyla piyasaların durmasına neden olmakla suçlayan manşetler de atmaya başlamış o sıralar. [2]

 Hala! Unutmadan bir önceki "Bloğumda Yeni Dönem ; Doğruların Bloğu" adlı yazımda bahsettiğim kağıt fabrikalarından sonra Albayraklar gözünü iki şeker fabrikasına dikiyor , efendim .

 Özelleştirme İdaresinde kurumun Başkan Yardımcısı Bekir Emre Haykır başkanlığında yapılan ihalede Albayraklar 2017'de sadece doğalgaza geçiş yaptığı için 23 milyon lira yatırım alan ve arazisine 240 milyon değer biçilen -bu rakamlar 2017 rakamları şimdi daha çok değerlenmiştir- Erzincan Şeker Fabrikasını ve Erzurum fabrikasını satın aldı.

 Tamam adamların parası var aldılar şimdi sen niye karışıyorsun diyebilirsiniz , haklısınız lakin bu iki fabrika 78 bin 200 ton kotasıyla birlikte ucuz bir fiyata , 287 milyon liraya satıldı . 70 bin ton kotası bulunan Kırşehir fabrikası ise 330 milyon liraya satılmıştı yani Albayraklar 43 milyon daha az para ödeyerek işin içinden sıvıştılar . [3]

 Böylesine önemli bir ihaleye ise sadece iki taraf vardı , diğer taraftan olan Öz Burak İnşaat hiçbir fiyat yükseltmesi yapmadılar ve "sevgili" Albayraklar'ımız rahatça kamunun kaynaklarını aldılar .

 Önceki "Bloğumda Yeni Dönem ; Doğruların Bloğu" adlı yazıda belirtememiştim , zamanın fetöcü gazetesi "Zaman" -ne kadar vatan haini de olsalar bozuk saat günde bir kere doğruyu gösterir- yayınladıkları haberden aldığım kısa bir kesit bize SEKA fabrikalarının arkasındaki bazı şeyleri açıklıyor .
"Albayraklar'a özelleştirilme kıyağı SOMA'NIN arkasına gizlendi"

Haberden bulabildiğim tek alıntı | Zaman Gazetesi
 Şu sıralar ise eğer yanlış hatırlamıyorsam Albayraklar ile hükümet elektrikli şok tabancası üretiyor . Sadece bu değil , Albayraklar'ın patronu olduğu Yeni Şafak gazetesinde yayınlanan habere bir bakın
Gazeteden Bir Alıntı | Yeni Şafak 
  725 kelimelik lafın kısası -o kadar olmuş mu yaz yaz bitiremedim- milletimizin arkasından iş çeviriyor arkadaşlar . Ben sadece doğruları size olabileceğince tarafsız aktardım sanırım siz gerçeği anladınız .

 Her insan gibi benimde hatalarım var LÜTFEN düzgünce üslubunuzu bozmadan yorumlar kısmına farklı düşüncelerinizi yazın beraber tartışalım . Yazım yanlışları için şimdiden özür dilerim .

[1] https://www.birgun.net/haber-detay/albayraklar-tehlike-saciyor-40795.html
[2] https://m-gazetevatan-com.cdn.ampproject.org/v/m.gazetevatan.com/amp/-erdogan-albayraklar-in-ustunu-cizdi--216306-ekonomi/?amp_js_v=a2&amp_gsa=1&usqp=mq331AQECAFYAQ%3D%3D#referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=%251%24s%20alanından&ampshare=http%3A%2F%2Fwww.gazetevatan.com%2F-erdogan-albayraklar-in-ustunu-cizdi--216306-ekonomi%2F
[3] http://m.patronlardunyasi.com/default.asp?page=haber&haberid=205210

[+1] Zaman gazetesinden bir kesit ; "Albayraklar'a özelleştirilme kıyağı SOMA'NIN arkasına gizlendi"

[+2] Hürriyet'e ait 2001 yılı "Albayraklar,Temiz Şehir ile gözaltında " adlı haberden kesit.

[+3] Yazıda ifadelerine yer verilen ehir Plancıları Odasi İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyelerinden Tayfun Kahraman'ın kısa bilgisine Resmi Sitesinden ulaşabilirsiniz ; http://www.spoist.org/sube_yk.htm ( kendisi ilk sıradadır )

[4+] RESİMLER TASARIMA AİT MERAKIM OLDUĞU İÇİN KENDİM TARAFINDAN YAPILMIŞTIR İZİNSİZ VE KAYNAK GÖSTERİLMEDEN PAYLAŞILMAZ . Zeyrek Münzevi Bana Aittir.

Yorumlar

Ad

Ak Parti,1,Albayraklar,2,Blog,3,Dizi,31,Düşünce Yazıları,1,Eski Dönem,78,Film,18,Liste,14,Seçilenler,11,Uygulama,6,Yalnızlık,1,Yayınlar,80,Yeni Dönem,3,
ltr
item
Dizi Film Geek Blogu: Ak Parti'nin Kankası Albayraklar ile Arasındaki 'Sevgi, Saygı, Para Kardeşliği' Evreleri
Ak Parti'nin Kankası Albayraklar ile Arasındaki 'Sevgi, Saygı, Para Kardeşliği' Evreleri
Albayraklar , belki adını duymuşsunuzdur . Duymamışsanız kendileri bir holdingtir ve kendilerine bağlı farklı farklı sektörlerde şirketleri vardır . Tamam buraya kadar iyi de " Peki güzel kardeşim sen niye "Bloğumda Yeni Dönem ; Doğruların Bloğu" adlı yazıda bu konuya değineceğim dedin . Sen ülken için çalışan adamlardan ne istiyorsun , vatan haini misin ? ".
https://3.bp.blogspot.com/-z7XcFQPK1QM/W7L1_tJS0CI/AAAAAAAAI2E/_m_STtQunEM9ho_xyXowD2NzINesrHulACLcBGAs/s640/albayraklar-yeni-logo.png
https://3.bp.blogspot.com/-z7XcFQPK1QM/W7L1_tJS0CI/AAAAAAAAI2E/_m_STtQunEM9ho_xyXowD2NzINesrHulACLcBGAs/s72-c/albayraklar-yeni-logo.png
Dizi Film Geek Blogu
https://www.dizifilmgeek.com/2018/10/akp-ile-albayraklar-arsindaki-para-kardesligi-evreleri.html
https://www.dizifilmgeek.com/
https://www.dizifilmgeek.com/
https://www.dizifilmgeek.com/2018/10/akp-ile-albayraklar-arsindaki-para-kardesligi-evreleri.html
true
8105014142011866507
UTF-8
Tüm yayınlar yüklendi Yayın bulunamadı! Tümü Devamı Cevap Cevabı iptal et Sil Yazar Ana Sayfa Sayfalar Yayınlar Tümünü göster Önerilenler Etiketler Arşiv Ara Tüm Yayınlar İsteğinizle ilgili herhangi bir gönderi bulunamadı. Ana Sayfaya Dönmek İçin Tıklayın. Pazar Pzartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis May Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara az önce 1 ay önce $$1$$ dakika önce 1 saat önce $$1$$ saat önce dün $$1$$ gün önce $$1$$ bir hafta önce 5 hafta önce Takipçiler Takip et Kilitli içerik Kilidini açmak için lütfen paylaşın Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Tüm kodlar panoya kopyalandı Kodları kopyalamak için [CTRL] + [C] (veya Mac ile CMD + C) tuşlarına basın